  • B43501D2227M7
B43501D2227M7
advertisement
Manufacturer No:
B43501D2227M7
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43501D2227M7
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 1.2A 10mm Aluminum
Quantity:
In Stock : 591
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B43501D2227M7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Aluminum
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    450mOhm
  • Ripple Current
    1.2A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Dissipation Factor
    0.15 %
  • Diameter
    25mm
  • Height
    25mm
  • Length
    25mm