  • B43501B5686M7
B43501B5686M7
advertisement
Manufacturer No:
B43501B5686M7
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43501B5686M7
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
68μF Capacitor 20% 660mA 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43501B5686M7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    68μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.95Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    660mA
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    2.35Ohm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    27.0002mm