  • B43501A9337M082
B43501A9337M082
advertisement
Manufacturer No:
B43501A9337M082
HK JDW NO:
769-B43501A9337M082
Description:
330μF Capacitor 20% 2A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43501A9337M082
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm
  • Leakage Current
    1.15619mA
  • Ripple Current
    2A
  • Diameter
    30mm
  • Length
    45mm