  • B43501A9337M067
B43501A9337M067
advertisement
Manufacturer No:
B43501A9337M067
HK JDW NO:
769-B43501A9337M067
Description:
330μF Capacitor 20% 2A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43501A9337M067
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
    IEC60384-4
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm
  • Leakage Current
    1.15619mA
  • Ripple Current
    2A
  • Diameter
    30mm
  • Length
    45mm