  • B43501A3687M080
B43501A3687M080
advertisement
Manufacturer No:
B43501A3687M080
HK JDW NO:
769-B43501A3687M080
Description:
680μF Capacitor 20% 3.13A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43501A3687M080
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    385V
    IEC60384-4
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm
  • Leakage Current
    1.8648mA
  • Ripple Current
    3.13A
  • Diameter
    35mm
  • Length
    50mm