  • B43501A3686M080
B43501A3686M080
advertisement
Manufacturer No:
B43501A3686M080
HK JDW NO:
769-B43501A3686M080
Description:
68μF Capacitor 20% 610mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43501A3686M080
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    385V
    IEC60384-4
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    980mOhm
  • Leakage Current
    0.37528mA
  • Ripple Current
    610mA
  • Diameter
    22mm
  • Length
    25mm