  • B43501A3107M062
B43501A3107M062
advertisement
Manufacturer No:
B43501A3107M062
HK JDW NO:
769-B43501A3107M062
Description:
100μF Capacitor 20% 790mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43501A3107M062
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    385V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    660mOhm
  • Leakage Current
    0.49034mA
  • Ripple Current
    790mA
  • Diameter
    22mm
  • Length
    30mm