  • B43457B4338M
B43457B4338M
advertisement
Manufacturer No:
B43457B4338M
HK JDW NO:
3410-B43457B4338M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
3.3mF Capacitor 20% Bulk 8200mA 28.4988mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43457B4338M
  • Mount
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    350V
  • Capacitance
    3.3mF
  • Lead Pitch
    28.4988mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    8200mA
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • ESR
    48 mΩ
  • Height Seated (Max)
    106.7054mm