  • B43457A4608M
B43457A4608M
advertisement
Manufacturer No:
B43457A4608M
HK JDW NO:
3410-B43457A4608M
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
6000μF Capacitor 12000mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43457A4608M
  • Mount
    Screw
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    6000μF
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    350V
  • Leakage Current
    7.99635mA
  • Ripple Current
    12000mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    32 mΩ