  • B43454A5158M
B43454A5158M
advertisement
Manufacturer No:
B43454A5158M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43454A5158M
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
B43454 1500μF Capacitor 4900mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43454A5158M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Screw
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Series
    B43454
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    1500μF
  • Packing Method
    BULK
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Leakage Current
    3.615053mA
  • Ripple Current
    4900mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    111 mΩ
  • Diameter
    64.3mm
  • Length
    80.7mm