  • B43305G2108M082
B43305G2108M082
advertisement
Manufacturer No:
B43305G2108M082
HK JDW NO:
769-B43305G2108M082
Description:
1mF Capacitor 20% 2.39A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43305G2108M082
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    1mF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    130mOhm
  • Leakage Current
    1.80569mA
  • Ripple Current
    2.39A
  • Diameter
    35mm
  • Length
    30mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    20%