  • B43305B2158M000
B43305B2158M000
advertisement
Manufacturer No:
B43305B2158M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43305B2158M000
Datasheet:
B43305B2158M000
Description:
1.5mF Capacitor 20% Bulk 3.44A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43305B2158M000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    1.5mF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    85mOhm
    800 μm
  • Leakage Current
    2.0509mA
  • Ripple Current
    3.44A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    30mm
  • Length
    40mm