  • B43305A9108M060
B43305A9108M060
advertisement
Manufacturer No:
B43305A9108M060
HK JDW NO:
769-B43305A9108M060
Description:
1mF Capacitor 20% 3.38A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43305A9108M060
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    1mF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    140mOhm
  • Leakage Current
    2.50759mA
  • Ripple Current
    3.38A
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    35mm
  • Length
    50mm