  • B43305A9107M080
B43305A9107M080
advertisement
Manufacturer No:
B43305A9107M080
HK JDW NO:
769-B43305A9107M080
Description:
100μF Capacitor 20% 790mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43305A9107M080
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.36Ohm
  • Leakage Current
    0.50353mA
  • Ripple Current
    790mA
  • Test Frequency
    100Hz
  • Tan Delta
    0.2
  • Dissipation Factor
    0.2 %
  • Diameter
    22mm
  • Length
    25mm