  • B43305A5397M000
B43305A5397M000
advertisement
Manufacturer No:
B43305A5397M000
HK JDW NO:
769-B43305A5397M000
Description:
390μF Capacitor 20% 2.09A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43305A5397M000
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    390μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    350mOhm
  • Leakage Current
    1.4104mA
  • Ripple Current
    2.09A
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    25mm
  • Length
    55mm