  • B43254B4277M000
B43254B4277M000
advertisement
Manufacturer No:
B43254B4277M000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43254B4277M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
270μF Capacitor 20% Bulk 1.14A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43254B4277M000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    270μF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    1.14A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Diameter
    25mm
  • Length
    40mm