  • B43254B2687M000
B43254B2687M000
advertisement
Manufacturer No:
B43254B2687M000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43254B2687M000
Description:
680μF Capacitor 20% Bulk 1.79A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43254B2687M000
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    1.79A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Diameter
    25mm
  • Length
    35mm