  • B43254B1477M000
B43254B1477M000
advertisement
Manufacturer No:
B43254B1477M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43254B1477M000
Description:
B43254 470μF Capacitor 20% Bulk 1.32A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43254B1477M000
    Bulk
  • Series
    B43254
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    160V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.82268mA
  • Ripple Current
    1.32A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    25mm
  • Length
    25mm