  • B43252E2227M000
B43252E2227M000
advertisement
Manufacturer No:
B43252E2227M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43252E2227M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% Bulk 880mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43252E2227M000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Aluminum
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    1.1mA
  • Ripple Current
    880mA
  • Test Frequency
    120Hz
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Dissipation Factor
    0.15 %
  • Diameter
    22mm
  • Length
    30mm