  • B43252C0277M000
B43252C0277M000
advertisement
Manufacturer No:
B43252C0277M000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43252C0277M000
Description:
270μF Capacitor 20% Bulk 1.14A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43252C0277M000
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    270μF
  • Voltage - Rated DC
    315V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    1.14A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    35mm
  • Length
    25mm