  • B43252B9157M000
B43252B9157M000
advertisement
Manufacturer No:
B43252B9157M000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43252B9157M000
Description:
150μF Capacitor 20% Bulk 810mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43252B9157M000
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    810mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    25mm
  • Length
    35mm