  • B43231C9157M000
B43231C9157M000
advertisement
Manufacturer No:
B43231C9157M000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43231C9157M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
150μF Capacitor 20% Bulk 1.08A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43231C9157M000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    1.08A
  • Diameter
    30mm
  • Length
    25mm