  • B41858C8227M000
B41858C8227M000
advertisement
Manufacturer No:
B41858C8227M000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B41858C8227M000
Description:
220μF Capacitor 20% 705mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41858C8227M000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Packing Method
    BULK
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    199mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Leakage Current
    0.1386mA
  • Ripple Current
    705mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.1
  • Length
    20mm