  • B41858C6187M
B41858C6187M
advertisement
Manufacturer No:
B41858C6187M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B41858C6187M
Datasheet:
B41858C6187M
Description:
180μF Capacitor 20% 778mA 5.0038mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41858C6187M
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    180μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    175mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    778mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    160mOhm
  • Diameter
    10mm
  • Height
    16mm
  • Height Seated (Max)
    16.9926mm