  • B41851A8476M8
B41851A8476M8
advertisement
Manufacturer No:
B41851A8476M8
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41851A8476M8
Description:
47μF Capacitor 20% 130mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41851A8476M8
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.2Ohm
  • Ripple Current
    130mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    8mm
  • Height
    11.5mm