  • B41851A7476M
B41851A7476M
advertisement
Manufacturer No:
B41851A7476M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41851A7476M
Package:
Radial
Datasheet:
B41851A7476M
Description:
47μF Capacitor 20% Bulk 93mA 2.0066mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41851A7476M
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.9Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    93mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    11.9888mm