  • B41851A6477M8
B41851A6477M8
advertisement
Manufacturer No:
B41851A6477M8
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41851A6477M8
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470μF Capacitor 20% 540mA 5.0038mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41851A6477M8
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    470μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    420mOhm
  • Ripple Current
    540mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    10mm
  • Height
    20mm
  • Height Seated (Max)
    21.9964mm