  • B41851A6338M1
B41851A6338M1
advertisement
Manufacturer No:
B41851A6338M1
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41851A6338M1
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
3.3mF Capacitor 20% 1.33A 7.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41851A6338M1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3.3mF
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80mOhm
  • Ripple Current
    1.33A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    18mm
  • Height
    40mm