  • B41851A2337M
B41851A2337M
advertisement
Manufacturer No:
B41851A2337M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41851A2337M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% Bulk 195mA 2.4892mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41851A2337M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.4Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    195mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    11.9888mm