  • B41827A6105M
B41827A6105M
advertisement
Manufacturer No:
B41827A6105M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41827A6105M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1μF Capacitor 20% Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41827A6105M
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Polarity
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    5mm
  • Length
    11mm