  • B41821F7107M7
B41821F7107M7
advertisement
Manufacturer No:
B41821F7107M7
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41821F7107M7
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100μF Capacitor 20% 210mA 2.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41821F7107M7
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.3Ohm
  • Ripple Current
    210mA
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    11mm