  • B41821B9476M
B41821B9476M
advertisement
Manufacturer No:
B41821B9476M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B41821B9476M
Description:
47μF Capacitor 20% 230mA 5.0038mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41821B9476M
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    230mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    10mm
  • Height
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    13.4874mm