  • B41821A9476M2
B41821A9476M2
advertisement
Manufacturer No:
B41821A9476M2
HK JDW NO:
3410-B41821A9476M2
Description:
47μF Capacitor 20% 310mA Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41821A9476M2
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    47μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Ripple Current
    310mA
  • Diameter
    16mm
  • Height
    31.5mm