  • B41821A8337M000
B41821A8337M000
advertisement
Manufacturer No:
B41821A8337M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41821A8337M000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% Bulk 710mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41821A8337M000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Leakage Current
    0.2079mA
  • Ripple Current
    710mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.12
  • Diameter
    10mm
  • Length
    20mm