  • B41554E9688Q
B41554E9688Q
advertisement
Manufacturer No:
B41554E9688Q
HK JDW NO:
3410-B41554E9688Q
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
6800μF Capacitor 9100mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B41554E9688Q
  • Mount
    Screw
  • Package / Case
    Aluminum
  • Capacitance
    6800μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    28.5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-4
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Ripple Current
    9100mA
  • Positive Tolerance
    30%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    22 mΩ
  • Diameter
    64.3mm
  • Length
    80.7mm