  • B41505A5478M
B41505A5478M
advertisement
Manufacturer No:
B41505A5478M
HK JDW NO:
769-B41505A5478M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
4.7mF Capacitor 20% 1.6A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41505A5478M
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    4.7mF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    53mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    1.6A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    57mOhm
  • Diameter
    22mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    32.004mm