  • B41456B5479M000
B41456B5479M000
advertisement
Manufacturer No:
B41456B5479M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41456B5479M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
B41456B5479M000
Description:
47mF Capacitor 20% 30A 12.7mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B41456B5479M000
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    LUG
  • Mounting Feature
    CHASSIS MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    47mF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    Cardboard
  • Lead Pitch
    12.7mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Ripple Current
    30A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Diameter
    35.7mm
  • Height
    105.7mm