  • B41252A6338M
B41252A6338M
advertisement
Manufacturer No:
B41252A6338M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B41252A6338M
Package:
Radial
Datasheet:
B41252A6338M
Description:
3.3mF Capacitor 20% 2.2A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41252A6338M
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3.3mF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    2.2A
  • Diameter
    22mm
  • Height
    35mm
  • Height Seated (Max)
    37.0078mm