  • B41231A3229M
B41231A3229M
advertisement
Manufacturer No:
B41231A3229M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B41231A3229M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
22mF Capacitor 20% 4.79A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41231A3229M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    22mF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    4.79A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    22mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    42.0116mm