  • B41043A7337M
B41043A7337M
advertisement
Manufacturer No:
B41043A7337M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41043A7337M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% Bulk 810mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41043A7337M
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Leakage Current
    0.3465mA
  • Ripple Current
    810mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.12
  • Diameter
    10mm
  • Height
    20mm
  • Length
    20mm