  • B41022A7475M
B41022A7475M
advertisement
Manufacturer No:
B41022A7475M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41022A7475M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
4.7μF Capacitor 20% Bulk 24mA 1.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41022A7475M
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    AMMO PACK/TR
  • Lead Pitch
    1.5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    450 μm
  • Ripple Current
    24mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.12
  • Diameter
    4mm
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    8.001mm
  • Length
    7mm