  • B37987F5474K000
B37987F5474K000
advertisement
Manufacturer No:
B37987F5474K000
HK JDW NO:
258-B37987F5474K000
Datasheet:
B37987F5474K000
Description:
B37987F 0.47μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.256Lx0.197W 6.50mmx5.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
B37987F5474K000
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B37987F
  • Size / Dimension
    0.256Lx0.197W 6.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm