  • B37986G5272J054
B37986G5272J054
advertisement
Manufacturer No:
B37986G5272J054
HK JDW NO:
258-B37986G5272J054
Datasheet:
B37986G5272J054
Description:
B37986G 2700pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.256Lx0.197W 6.50mmx5.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
B37986G5272J054
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    B37986G
  • Size / Dimension
    0.256Lx0.197W 6.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2700pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C