  • B37981M1102K54
B37981M1102K54
advertisement
Manufacturer No:
B37981M1102K54
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B37981M1102K54
Package:
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
B37981M1102K54
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    1nF
  • Pitch
    2.5mm
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2010
  • Custom Capabilities
    Delivery Modes
  • Height
    5.5mm