  • B37981F5103K059
B37981F5103K059
advertisement
Manufacturer No:
B37981F5103K059
HK JDW NO:
258-B37981F5103K059
Datasheet:
B37981F5103K059
Description:
B37981F 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
B37981F5103K059
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    B37981F
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10000pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm