  • B37979G1331J054
B37979G1331J054
advertisement
Manufacturer No:
B37979G1331J054
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B37979G1331J054
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
330pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
B37979G1331J054
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    TIN
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Length
    15mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Lead/Base Style
    Flat
  • Height
    5.5mm
  • Height Seated (Max)
    5.5118mm
  • Length
    5.5118mm
  • Width
    5.0038mm