  • B37950K5104K072
B37950K5104K072
advertisement
Manufacturer No:
B37950K5104K072
HK JDW NO:
3410-B37950K5104K072
Package:
1210
Datasheet:
B37950K5104K072
Description:
B37950(25-50V) 100nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1210
Step5Bar-code shipping tag
B37950K5104K072
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B37950(25-50V)
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 13 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm