  • B37949K1332J062
B37949K1332J062
advertisement
Manufacturer No:
B37949K1332J062
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B37949K1332J062
Package:
1210
Datasheet:
B37949K1332J062
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1210
Step5Bar-code shipping tag
B37949K1332J062
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm