  • B37937K9561J60
B37937K9561J60
advertisement
Manufacturer No:
B37937K9561J60
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B37937K9561J60
Package:
0603
Datasheet:
B37937K9561J60
Description:
560pF 16V Ceramic Capacitor 5% 0603
Step5Bar-code shipping tag
B37937K9561J60
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    560pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6002mm