  • B37872K3472K062
B37872K3472K062
advertisement
Manufacturer No:
B37872K3472K062
HK JDW NO:
258-B37872K3472K062
Datasheet:
B37872K3472K062
Description:
B37872K 4700pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
B37872K3472K062
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4700pF
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Thickness (Max)
    0.047 1.20mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    B37872K
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%